Chadwick Boseman 43 Yaşında Aramızdan Ayrıldı

Chadwick Boseman 43 Yaşında Aramızdan Ayrıldı

  Eylül 9, 2020

  17 Okunma

Ünlü oyuncu, yapımcı ve senarist Chadwick Boseman kansere yenik düştü ve geçtiğimiz cuma günü hayata gözlerini yumdu. Hemşire bir annenin oğlu olarak Anderson, South Carolina'da doğan Boseman, Howard Üniversitesi ve Oxford'daki British American Dramatic Academy'den mezun oldu. Daha çok TV dizilerinde göründü. Özellikle &l...

Ünlü oyuncu, yapımcı ve senarist Chadwick Boseman kansere yenik düştü ve geçtiğimiz cuma günü hayata gözlerini yumdu.

Hemşire bir annenin oğlu olarak Anderson, South Carolina’da doğan Boseman, Howard Üniversitesi ve Oxford’daki British American Dramatic Academy’den mezun oldu. Daha çok TV dizilerinde göründü. Özellikle “Lincoln Heights” ve “Persons Unknown” dizileriyle dikkat çekti. Beyazperdeye geçişi 2013 yapımı “42” filmiyle oldu. Beysbol efsanesi Jackie Robinson’ın hayatının anlatıldığı filmde ünlü sporcuyu canlandırdı. 1 yıl sonra yine bir spor filmi olan, “Draft Day”de bu kez Vontae Mack karakteriyle izleyici karşısına çıktı.

“Captain America: Civil War”, “Black Panther”, “Avengers: Infinity War” ve “Avengers: Endgame” filmlerinde Black Panther (T’Challa) karakteri ile hayranlarının gönlünde taht kuran Boseman en son Spike Lee’nin yönettiği “Da 5 Bloods” filmi ile kamera karşısına geçti.

Kanser tedavisi sürerken filmlerdeki rolünü hakkıyla yerine getiren Boseman, canlandırdığı karakterlerden güç aldığını her defasında belirtti. Fakat hastalığının ilerlemesi ve kemoterapi tedavisinin ağırlaşması nedeniyle bir süre yapımlara ara vermek zorunda kaldı.

28 Ağustos 2020 tarihinde vefat eden Chawick Boseman’in mirası yer aldığı yapımlar ve ilham verdiği insanlar olarak sonsuza dek yaşayacak.

Yorum Alanı